Péče o kabelky

Aby kabelka zůstala krásná jako v den, kdy jste ji od nás obdrželi, připravili jsme pro vás pár jednoduchých rad a tipů.

Jak na řádnou a pravidelnou údržbu?

 1. Kabelky z eko kůže je vhodné jednou za čas ošetřit správnými přípravky určenými na eko kůži. Tyto přípravky kabelku chrání a zároveň obnovují její lesk a barvu. Vyzkoušet můžete impregnaci NanoConcept na textil a kůži. Impregnaci ze vzdálenosti 20 cm rovnoměrně nastříkejte na povrch kabelky a suchým hadříkem lehce do sucha rozetřete.
  Kabelková poznámka: Před ošetřením kabelku vždy zbavte všech nečistot a přesvědčte se, že není nikde mokrá.
 2. Skvrny a nečistoty odstraníme vlhkým hadříkem s trochou neagresivního mýdla. Špinavá místa po umytí vždy ještě jednou otřete vlhkým hadříkem bez mýdla a vysušte suchým čistým hadříkem. Nikdy skvrny neodstraňujte pomocí hrubých kartáčů či drátěnek, nenávratně poškrábete povrch kabelky.
  Kabelková poznámka: Před čištěním vždy zkuste nanést roztok vody s mýdlem na skryté místo, zda nedojde k reakci.
 3. I o vnitřek kabelky je třeba pečovat. Vyprázdněte jej a vysypte z něj všechny nečistoty. Pokud jde podšívka vytáhnout rubem navrch, omývejte ji vždy vytaženou a nechejte ji tak i proschnout. Pokud podšívka vytáhnout nejde, vezměte vlhký hadřík s trochou mýdla a opatrně podšívku otírejte. Při velmi špinavé podšívce je nutné hadřík vyždímat pod vodou, znovu nanést trochu mýdla a podšívku znovu otřít. Po vyčištění již podšívku otřete jen vlhkým hadříkem bez mýdla tak, abyste odstranili možné zbytky mýdla. Kabelku nechte otevřenou proschnout při pokojové teplotě.

 

Co nikdy nedělat?

 • nepoužívejte chemické čističe (např. kyseliny, líh, lepidlo)
 • nevystavujte kabelku přímému slunečnímu záření, silnému mrazu, otevřenému ohni a blízkému kontaktu s radiátory
 • promočené kabelky nikdy prudce nesušte, vždy sušte při pokojové teplotě
 • kabelku zbytečně nepřetěžujte
  • doporučená váha obsahu u středních kabelek: 1,5 kg
  • doporučená váha obsahu u velkých kabelek: max. 3 kg
 • kabelku neperte v pračce, neždímejte a nesušte v sušičce

 

Kabelkový tip nejen pro kabelky: Nechte v roztoku vlažné vody a mýdla vylouhovat trochu sušené levandule a před samotným čištěním ji z roztoku vyndejte. Kabelka, nábytek nebo třeba sedačka vám budou příjemně vonět a vykouzlí vám ještě větší úsměv na tváři.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení