Péče o kabelky

Aby kabelka zůstala krásná jako v den, kdy jste ji od nás obdrželi, připravili jsme pro vás pár jednoduchých rad a tipů.

Jak na řádnou a pravidelnou údržbu?

 1. Kabelky z eko kůže je vhodné jednou za čas ošetřit správnými přípravky určenými na eko kůži. Tyto přípravky kabelku chrání a zároveň obnovují její lesk a barvu. Vyzkoušet můžete impregnaci NanoConcept na textil a kůži. Impregnaci ze vzdálenosti 20 cm rovnoměrně nastříkejte na povrch kabelky a suchým hadříkem lehce do sucha rozetřete.
  Kabelková poznámka: Před ošetřením kabelku vždy zbavte všech nečistot a přesvědčte se, že není nikde mokrá.
 2. Skvrny a nečistoty odstraníme vlhkým hadříkem s trochou neagresivního mýdla. Špinavá místa po umytí vždy ještě jednou otřete vlhkým hadříkem bez mýdla a vysušte suchým čistým hadříkem. Nikdy skvrny neodstraňujte pomocí hrubých kartáčů či drátěnek, nenávratně poškrábete povrch kabelky.
  Kabelková poznámka: Před čištěním vždy zkuste nanést roztok vody s mýdlem na skryté místo, zda nedojde k reakci.
 3. I o vnitřek kabelky je třeba pečovat. Vyprázdněte jej a vysypte z něj všechny nečistoty. Pokud jde podšívka vytáhnout rubem navrch, omývejte ji vždy vytaženou a nechejte ji tak i proschnout. Pokud podšívka vytáhnout nejde, vezměte vlhký hadřík s trochou mýdla a opatrně podšívku otírejte. Při velmi špinavé podšívce je nutné hadřík vyždímat pod vodou, znovu nanést trochu mýdla a podšívku znovu otřít. Po vyčištění již podšívku otřete jen vlhkým hadříkem bez mýdla tak, abyste odstranili možné zbytky mýdla. Kabelku nechte otevřenou proschnout při pokojové teplotě.

 

Co nikdy nedělat?

 • nepoužívejte chemické čističe (např. kyseliny, líh, lepidlo)
 • nevystavujte kabelku přímému slunečnímu záření, silnému mrazu, otevřenému ohni a blízkému kontaktu s radiátory
 • promočené kabelky nikdy prudce nesušte, vždy sušte při pokojové teplotě
 • kabelku zbytečně nepřetěžujte
  • doporučená váha obsahu u středních kabelek: 1,5 kg
  • doporučená váha obsahu u velkých kabelek: max. 3 kg
 • kabelku neperte v pračce, neždímejte a nesušte v sušičce

 

Kabelkový tip nejen pro kabelky: Nechte v roztoku vlažné vody a mýdla vylouhovat trochu sušené levandule a před samotným čištěním ji z roztoku vyndejte. Kabelka, nábytek nebo třeba sedačka vám budou příjemně vonět a vykouzlí vám ještě větší úsměv na tváři.

Zpět do obchodu